Disiplinlerarası Öğrenci Paneli: Akademi ve Cinsiyet Üzerine Düşünmek

25.05.2022

Akademik yılın son etkinliğinde TAM, Endülüs Fikir ve Sanat Kulübü, Tarih Araştırmaları Kulübü disiplinlerarası öğrenci panelinde buluştu. “Akademi ve Cinsiyet Üzerine Düşünmek” konusu tarih, hukuk, edebiyat ve psikoloji disiplinleri çerçevesinde ele alındı.

Panelde Tarih Bölümü öğrencilerinden Sevde Dağdelen “Kadın ve Tarih İlişkisi: Kim Görünür, Kim Görünmez? Neler Görünür Neler Görünmez?”, Hukuk Bölümü öğrencilerinden Abdurrahman Akyol “Sırf Kadın Olduğu İçin: Kadın Cinayetleri”, Türk dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinden Halenur Albayrak “Hiç Büyük Kadın Yazar Çıkmadı mı? , Psikoloji Bölümü öğrencilerinden Gülay Kebiroğlu “Psikoloji Sadece Freud’dan mı İbaret?” başlıklı bildirilerini sundular.

Üsküdar Yerleşkesi C konferans salonunda Rektörümüz Prof. Dr. M. Fatih Andı ve farklı bölümlerden hocalarımızın da katılımıyla gerçekleştirilen programa öğrenciler de ilgi gösterdiler. Panel üniversitemiz resmi youtube sayfasından da canlı olarak takip edildi. Program, TAM yönetim kurulu üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Lale Uçan ve Dr. Öğr. Üyesi Emine Tonta Ak’ın panelist öğrencilere çiçek takdimiyle son buldu.

Programa katılamayanlar ve tekrar izlemek isteyenler buraya tıklayabilirler.